0 - Najważniejsze punkty erogenne - :: MIďż˝O�� I SEKS ::
Strona glwna serwisu o milosci
 Strona główna
 Forum dyskusji
 Linki www

 Logo,Dzwonki,Tapety

 Miłość jak narkotyk
 Co nam daje seks?
 Seksualna premiera
 Gra wstępna
 Masa erotyczny
 Sposoby pobudzania
 Orgazm
 Strefy kobiety
 Strefy mężczyzny
 Pozycje
 Seks analny
 Kochać inaczej
 Zapach miołości
 Antykoncepcja
 Afrodyzjaki
 Sowniczek
 Lektura erotyczna
 Choroby  weneryczne
 Fantazje erotyczne
 Pomocnicy erosa
 Zaburzenia seksualne
 Galeria erotyczna
 


  Najważniejsze punkty erogenneRys. Ewa Pamrowska

 Członek.  Jest wręcz symbolem męskości. Oznacza siłę, zwycięstwo, prężność, dominację. Sprawny i krzepki, stanowi powód dumy dla mężczyzny i źródło przyjemności dla kobiety. Pamiętaj, że pieszcząc penis, pieścisz całego mężczyznę. W dopasowanym seksualnie związku członek fascynuje i podnieca kobietę, staje się wspólną własnością, zabawką i bronią kochanków. Spróbuj go dokładnie poznać. Zaczniej pieścić i sprawdź, jaka będzie reakcja. Nie bój się, mocniejszych dotknięć. Znajdź na nim mniej i bardziej wrażliwe punkty - i przekonaj się, na jakie pieszczoty najsilniej zareaguje.

 Moszna. Przypomina woreczek i okrywa jądra z zewnątrz. Jest pomarszczona, gdyż tuż pod skórą ukryte są bardzo cienkie włókna mięśniowe. Gdy jest zimno, zaczynają się szybko kurczyć i przyciągają jądra bliżek ciała. Moszna jest cienka, więc trzeba się z nią obchodzić niezwykle czule. Zbyt silny ucisk jąder jest bolesny. Nie trzeba ich jednak w pieszczotach omijać. Można je masować, podszczypywać, całować, ssać i leciutko nadgryzać. Doznanie partnera nasilą się, gdy będziesz jądra łagodnie pieścić palcami i językiem albo trzymać w stulonych dłoniach i lekko ściskać.

  Głaszcz żołądź. To zaokrąglenie na czubku penisa. Z otworu znajdującego się na główce, wraźliwego na dotykanie, wypływa przezroczysty płyn. Spróbuj ma oryginalny smak. Pieść żołądź kolistymi ruchami i szybkimi muśnięciami języka. Całuj jej krawędź i czubek. Jeśli na żołędzi jest mało wilgoci, możesz nanieść na nią nieco śliny

  Pieść wędzidełko. To cienkie pasemko skóry, łączącej napletek z żołędzią. Najsilniej podniecisz partnera, gdy wokół wędzidełka wykonasz językiem lub nieco zwilżonymi palcami kilka okrążeń. Pamiętaj, że nawet bardzo subtelne pieszczoty, takie jak dotyk twojego sutka, mogą doprowadzić ukochanego do prawdziej ekstazy.

 Czule muskaj wieniec. W trakcie erekcji napletek zsuwa się z żołędzi i odsłania wieniec najwrażliwszy punkt penisa. Trzeba go dotykać bardzo, bardzo delikatnie. Szczególną przyjemność sprawi ukochanemu całowanie i lizanie tego miejsca.

 Masuj trzon penisa. Skóra na trzonie jest elastyczna, można ją przesuwać wzdłuż prącia i leciutko rozciągać. Można też imitować ręką stosunek pochwowy. Trzon nie jest zbyt unerwiony, wymaga więc dość silnych, zdecydowanych pieszczot. Jeśli przesuniesz dłoń w kierunku odbytu, wyczujesz korzeń penisa. Też lubi być dotykany.
Ośrodek zmysłowości
 Czasami warto sięgnąć w nietypowe miejsce, żeby dostarczyć ukochanemu maksimum rozkoszy. Takim rzadko przez kobiety dotykanym, ale bardzo podatnym na pieszczoty obszarem jest punkt ekstazy (rys.), leżący mnie więcej w połowie między kroczem a odbytem. Gdy penis jest wzwiedziony, można w tym miejscu znaleść niewielkie wgłębienie - i to jest sam środek obszaru najwyższej rozkoszy. Łagodny nacisk wywierany przez 10-30 sekund, na ten punkt utrzymuje dłużej stan silnego podniecenia, jednocześnie hamuje natychmiastowy wytrysk. Dzięki temu mężczyzna może dalej się kochać i doprowadzić siebie i partnerkę do przedłużonej rozkoszy.

Poznaj całe ciało ukochanego

 Oprócz obszarów genitalnych, na bodźce seksulane zazwyczaj silnie reagują także okolice brodawek, kręgosłup i wgłębienia pod kolanami. Ale strefy erogenne są rozmieszczone w sposób indywidualny, u twojego partnera mogą więc być liczniejsze i położone gdzie indziej. Dlatego warto spróbować, czy ukochany nie jest czuły na dotykanie innych obszarów. Pamiętaj, że wrażliwa jest szczególnie ta część skóry, która pokryta jest włosami albo meszkiem. Dlatego zobacz, co się będzie działo, gdy zaczniesz muskać skórę na głowie ukochanego. Sprawdź, jak zareaguje, jeśli dotkniesz owłosionego torsu, okolic karku, szyi (szczególnie na granicy z włosami), a także brody, wąsów i ust.
 Pośladki. Nie zapominaj, że pośladki, poza tkanką tłuszczową, mają też dużo mięśni. Wymagają więc pieszczot intensywnych, takich jak silne trzymanie, poklepywanie, ugniatania, a nawet klapsy.
 Stopy. Pieszczoty palców stóp mogą być dla partnera bardzo przyjemne, szczególnie jeśli się je lekko całuje, ssie, łaskocze i uciska.

Kark

  Spróbuj kilka razy łagodnie przeczesać jego włosy palcami. Wyczuje kształt głowy, linię czaszki. Tam, gdzie czaszka styka się z szyją, z tyłu głowy, odnajdziesz niewielkie wgłębienie, ukryte pod włosami. Ten niepozorny punkt jest prawdziwą kopalnią doznań erotczynych. Przez kilka chwil skoncentruj się więc na masowaniu tego magicznego miejsca.

Uszy

 Delikatne pieszczoty uszu każdemu mężczyźnie sprawią przyjemność i pozwolą się zrelaksować. Możesz koniuszkami palców wodzić po krawędzi jego ucha, jakbyś badała jego kontury, albo całować je delikatnie. Do takiego "masażu ucha" świetnie nadają się też wszelkiego rodzaju piórka i źdźbła trawy. Pobudzająco może także działać drażnienie płatków uszu i skóry w ich okolicach (mężczyzna lubi lekkie drapanie lub muskanie czubkiem wilgotanego języka. Szczególnie silnych wrażeń dozna, jeśli dotkniesz małżowin, gdy narasta jego podniecenie lub tuż przed orgazmem.

Ramiona

  Połóż dłonie na jego ramionach tak, aby kciuki wspierały się o jego obojczyki. To kolejny czuły punkt na mapie jego ciała, miejsce bardzo wraźliwe na dotyk. Zacznij masować jego ramiona i kark tak, jakbyś ugniatała ciasto - mocnymi, powolnymi ruchami. Uwaga ! nie masuj jego ramion dłużej niż minutę.

Twarz

  Pomiędzy łukami brwiowymi, u nasady nosa znajduje się bardzo interesujący punkt, nazywany też trzecim okiem. Przyciśnij lekko to miejsce złączonymi kciukami. Po minucie przesuń dłonie ku skroniom, które możesz lekko rozmasować. To pomoże twojemu ukochanemu odświeżyć umysł i skoncentrować się na doznaniach dotykowych.

Piersi

 Możesz delikatnie dotykać jego brodawek, ale powinnaś znaleźć tutaj jeszcze jeden punkt, który znajduje się pomiędzy nimi, na linii mostka. Rozmasuj ten magiczny punkt. Potem na chwilę możesz jeszcze położyć obie dłonie na jego lewej piersi i wyczuć bicie serca.

wstecz członek
 żołądź
 wędzidełko
 wieniec
 trzon penisa
 moszna
 ośrodek zmysłowości
 pośladki
 stopy
 kark
 uszy
 ramiona
 twarz
:: MI�O�� I SEKS :::